Yönetim Kurulu

 

Değerli Üyelerimiz,

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) olarak yeni bir döneme adım atmış bulunuyoruz. 12 Şubat 2019'da gerçekleştirilen ÇATIDER 9. Olağan Genel Kurulu ile 2019-2020 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi.

Genel Kurul'da, ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmenin onuruna ve sorumluluğuna sahip oldum. Her biri sektöründe deneyimli ve uzman olan Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla birlikte çatı sektörüne katkı sağlamak ve ÇATIDER'in başarılı faaliyetlerine ivme kazandırmak için çok çalışacağız.

Sektörümüz son yıllarda büyümeyi sürdürerek istikrarı belirli ölçüde korumayı başardı. Önümüzdeki dönemde ise, en önemli hedefimiz mevcut zorlukların etkisine rağmen sektörümüzün ulaştığı seviyeyi kalıcı hale getirmek olacak. Bu süreçte devam eden kentsel dönüşüm uygulamalarıyla birlikte yenileme ve restorasyon projelerine daha fazla odaklanarak sektörümüze katkı sağlamasına çalışacağız. 'Yatay Mimari' olarak ifade edilen yeni şehircilik yaklaşımı da, sektörümüzün odak noktalarından biri olacak. Bu yaklaşımın sektörümüze etkilerini mercek altına alarak, potansiyel etkilerini gündemimize taşıyacağız.

ÇATIDER'in sektörümüzün gelişmesine ve toplumsal bilincin artırılmasına sağladığı katkılara da aynı kararlılıkla yaklaşacağız. Sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün karşılanması, çatı uygulamalarının çağdaş ve güncel gelişmelere uygun hale getirilmesi ve bu konudaki bilincin artması amacıyla eğitim çalışmalarına devam edeceğiz.

Yeni dönemde dijital platformları da daha etkin kullanarak, her türlü proje, etkinlik ve çalışmalarımızı üyelerimize çok daha güçlü şekilde ulaştırmayı planlıyoruz. Bu kapsamda 'Yapı Okulu', 'Çatı & Cephe Konferansı', 'Çatı Ustaları Yarışması' ve 'Üniversite Eğitimleri' gibi oldukça kapsamlı ancak farklı mecralarda yer alan çalışmaları ortak bir zeminde toplayarak mevcut altyapımızı geliştirmek ve mobil uygulamalar şeklinde tüm üyelerimizin ve hedef kitle kullanıcıların kullanımına sunmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca 2. basımı tamamlanan 'Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu'nun dijital ortama aktarılması ile tüm bilgilerin zaman ve mekandan bağımsız biçimde tüm sektör profesyonellerine ulaştırılması sağlanacak.

İlki 2018 yılında yapılan 'Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması'nın da kapsam, nitelik ve etkileşim seviyesini zenginleştirecek şekilde yeniden düzenlenmesi önümüzdeki dönemde gündemimize alınacak.

ÇATIDER Yönetim Kurulu olarak, üstlendiğimiz bu onurlu görevde önceliğimiz daima sektörel değer yaratmak olacak. Bu süreçte en büyük destekçilerimiz olarak gördüğümüz tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunarım.

Saygılarımla,

Yaşar Şenal

 


ÇATIDER YÖNETİM KURULU
 

 
Başkan
 Yaşar ŞENAL
Mimar
 
Başkan Yrd.
Gülçin BURUNCA
Y. Mimar
Başkan Yrd.
Levent ÇEKİ
İnşaat Mühendisi
Başkan Yrd.
İhsan Tolga AKAR
Elektrik Elektronik Müh.
Başkan Yrd.
Cengizhan OKUR
Makine Müh.

YÖNETİM Kurulu Asil Üyeleri


Sayman: Abdullah Deliceoğlu (Mali Müşavir)

Üyeler:

Alper Doğruer - Y. İnşaat Müh
Lebriz AKDENİZ - İnşaat Müh
M. Nazım YAVUZ - İşletmeci
Orkun ÜRKMEZ - Ekonomist
Özgür ÜZELTÜRK - İnşaat Müh.

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri :

Adil BAŞTANOĞLU - Mimar
Jozef BONFİL - İnşaat Müh
Emrah ÖZDEN - İnşaat Müh.

ÇATIDER - GEÇMİŞ DÖNEM Y. KURULU BAŞKANLARI
 

Sn. Adil Baştanoğlu
3,4 ve 8. Dönem Başkanı
2007 - 2010, 2017 - 2018
Sn. Nazım Yavuz
6. - 7. Dönem Başkanı
2013 - 2016
Sn. Atila Gürses
5. Dönem Başkanı
2011 - 2012
Sn. Levent Pelesen
2. Dönem Başkanı  
2005 - 2006
Sn. Erdener Ildız 
Kurucu ve Y.Kurulu Başkanı
2002 - 2004
 
 

 

Site İçi Arama