Firma Detayları
  Yazdır
TEKNOSEL Teknolojik Yapı Ürünleri A.Ş.
Yetkili Adı ve Soyadı : Hüseyin Cavlı
Çatıder Üyelik Tipi : Distribütör
Web Adresi : http://www.teknosel.com
Adres : Balmumcu Güzel Konutlar, Tan Apt. No:60 D:8, Beşiktaş
Posta Kodu : 34349
Şehir : İstanbul
Telefon : (212) 3582244
Telefon 2 :
Faks : (212) 3582288
Email : teknosel@teknosel.com
   
Temsil Ettiği Ürünler ve Markalar

Teknosel Teknolojik Yapı Ürünleri A.Ş.; 1998 yılında İstanbul’da kurulmuş olup; faaliyetlerini üstün kalitede teknolojik yapı malzemelerinin yurtdışından satınalımı, pazarlanması ve satışı alanlarında sürdürmektedir. Bu yapı malzemelerinin günümüzün çağdaş mimari projelerinde yer almasını sağlayan bir kuruluştur. Sadece moda olmayan, güncelliğini her zaman koruyan ve aynı zamanda çevreyle dost yapı malzemelerinin ve sistemlerinin temsilciliğini yapan firmamız genç, teknik ve deneyimli bir organizasyona sahiptir. Bu organizasyon Mimarlık dünyasındaki tüm yenilikler, gelişmeler ile kalite standartları hakkında bilgi sahibidir. Firma çalışmaları sırasında, müşteri odaklılık ile verimliliği esas alan bir yönetim biçimi izlerken, müşteri memnuniyeti ve güven üzerine kurulu bir hizmet anlayışını kurum kültürü olarak prensip edinmektedir. Bu tarz çalışma anlayışıyla, çağdaş yapı ürünlerinin ülkemiz yapı sektörüne kazandırılmasına öncülük etme rolünü sürdürmeye devam edecektir.

 

Teknosel müşteri yaklaşımı ile yapı sektörünün ihtiyaç duyacağı, çağdaş ve çevreye saygılı mimari ürünler konusunda, pazardaki en önemli aktörlerden biri olmayı kendine vizyon edinmiştir. Teknosel 2007 yılında firma süreçlerini ve organizasyon yapısını prosedürler altında tanımlayarak ISO 9001 : 2008 Kalite standardına uygun hale getirmiştir. Kalite yönetim sisteminde tanımlanmış olan vizyon ve kalite politikası UKAS akreditasyonunu sağlar durumdadır. Teknosel müşteri yaklaşımı ile yapı sektörünün ihtiyaç duyacağı, çağdaş ve çevreye saygılı mimari ürünler konusunda, pazardaki en önemli aktörlerden biri olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Bu vizyona ulaşabilmek için;

·               Yönetim sistemleri kurarak, iş süreçlerini kişilerden bağımsız ve en verimli hale getirmeyi,

·               İnşaat sektöründeki her türlü teknolojik gelişmeyi takip etmeyi ve bu gelişmelere katkıda bulunmayı,

·                Vereceği hizmetle, karşılıklı anlayış ve güven ortamı oluşturarak, tedarikçilerinin ve özellikle de müşterilerinin saygısını kazanmayı,

Çalışanlarına yönelik, mesleki ve kişisel eğitim yatırımları ve aidiyet duygusunu geliştiren etkinlikler düzenleyerek, onlara hak ettikleri olanakları sağlayarak mutluluklarına katkıda bulunmayı, temel ilke olarak benimsemiştir.

Ürünler ve Uygulamalar:

Firmamız; Titanyum Çinkoda “NedZink (Hollanda)”, su yalıtımında “Firestone (Amerika)”, ısı yalıtımında “Foamglas (Belçika)” markalarının Türkiye temsilciliğini yapmakta, boyalı alüminyum çatı kaplamalarında “Euramax (Hollanda)” ve çatı kaplama sistemlerinde “BEMO (Almanya)” firmasından ürün tedarik etmektedir. Olağandışı çatı formlarında mükemmel çözümler sunan BEMO sistem ile NedZink titanyum çinko veya Euramax alüminyum ürünleri kombine edilerek her türlü tasarım gerçekleştirilebilir. NedZink; yüksek kalitede titanyum çinko ürünler üretmektedir. Euramax ile metaller çok geniş aralıktaki renkler ile boyanarak tedarik edilir. BEMO Sistem; uygulanması imkansız görünen projelerde uzmanlaşmıştır. Firestone EPDM ve TPO su yalıtım malzemeleri; çatı kaplamalarının vazgeçilmez bir parçasıdır ve son çatı bitişi olarak kullanılabilmektedir. Firestone Polyiso çatı yalıtımında kullanılan kapalı hücreli rijit yalıtım köpüğüdür. FOAMGLAS® cam köpüğü ısı yalıtımı; hava sızdırmaz hücre yapısı ile su ve buhar geçirmeyen, nem çekmeyen, A1 yanmazlık sınıfında bir malzemedir.

 

 

   
Çatı Konstrüksiyon Tipleri
Ahşap Konstrüksiyon
Çelik Konstrüksiyon
Betonarme Konstrüksiyon
Teras çatı
   
Çatı Kaplama Tipleri
Metal Kaplamalar
   - Metal Kaplamalar (çinko, bakır vb.)
Plastik Esaslı Kaplamalar
   - Sentetik Membranlar
Yeşil Çatılar
   
Tamamlayıcı / Yardımcı Ürün ve Uygulamalar
Yağmur İniş ve Toplama Sistemleri
Su Yalıtımları
Isı Yalıtımları
   
Uzmanlık Konusu

TEKNOSEL Avrupa ve Amerika’dan çatı kaplama ve yalıtım malzemeleri tedarik edip uygulamasını yapmaktadır. Teras, yeşil, ters çatılarda kullanılan Firestone EPDM ve TPO su yalıtım membranları ile su geçirmez çatılar elde edilir. Ağırlıklı, mekanik veya yapıştırma sistem ile montajı gerçekleştirilir. Sistemi tamamlayıcı Polyiso ısı yalıtım levhaları düz ve eğimli levhalar halinde bulunmaktadır. FOAMGLAS® Compact Roof ile suyun tabakalar arasından geçmesi, izolasyon tabakasına nüfuz etmesi ve sızıntı mümkün değildir. NedZink titanyum çinko Dik Kenet Sistemi ile hızlı ve uygun şekilde çatıları kaplamaya olanak sağlar. Yağmur suyu drenaj sistemleri de yapının bütünselliğini korumaktadır. Sınırız renk seçeneğine ve parlaklığa sahip Euramax boyalı alüminyum ürünleri ile mimari hayal gücüne sınır konulmaz. BEMO sistem;  üç boyutlu tasarımı sağlayan bilgisayar programları ile karmaşık tasarımların montajına olanak sağlar. TEKNOSEL ise farklı dallarda uzmanlaşmış bu firmaları bir araya getirerek mükemmel çatı çözümleri sunar.

   
Uygulama Referansları

v  Kırkkonak Villaları, Tarabya, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Florya Ekşinar Konakları, İstanbul: Euramax Alüminyum

v  Demirli Yapı İş Merkezi, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Göztepe Konut, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Göztepe Konut, İstanbul: Foamglas Cam Köpüğü Isı Yalıtım Levhaları

v  Kadir Has Üniversitesi, Cibali Yurt Binası, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Kadıköy Kadın Sığınma Evi, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Erayan Konut, Maltepe, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  Sinpaş Bosphorus City, İstanbul: Firestone EPDM Membran

v  Media Markt, İzmir, İstanbul: Firestone EPDM Membran

v  Rixos Otel, Antalya, İstanbul: Firestone EPDM Membran

v  Elazığ Havaalanı, İstanbul: Firestone EPDM Membran

v  Kırkkonak Villaları, Tarabya, İstanbul: Firestone TPO Membran

v  Mercedes Spor Salonu, İstanbul: Firestone TPO Membran

v  Ülker Sports Arena, İstanbul: Firestone TPO Membran

v  Mercedes Hoşdere Fabrikası, İstanbul: Firestone TPO Membran

v  Betek Fabrikası, Kocaeli: Frestone TPO Membran

v  Tarabya Otel, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  BM Makine Merkezi, İstanbul: NedZink Titanyum Çinko

v  NEF 11 Konut Projesi, İstanbul: Firestone EPDM Membran

v  Meydan AVM, İstanbul: Foamglas Cam Köpüğü Isı Yalıtım Levhaları

v  Duru Villa, Karaman: Foamglas Cam Köpüğü Isı Yalıtım Levhaları

   
Resimler
   
   
   
   
   
   

Site İçi Arama