Firma Detayları
  Yazdır
PERSAN Yapı Elemanları Maden San.Tic. A.Ş.
Yetkili Adı ve Soyadı : Alican Civandağ
Çatıder Üyelik Tipi : Üretici
Web Adresi : http://www.persanyapi.com.tr
Adres : Organize Sanayi Bölgesi 18. Cadde, No:1
Posta Kodu : 24068
Şehir : Erzincan
Telefon : (446)2511060
Telefon 2 : (446)2511061
Faks : (446)2511062
Email : info@persanyapi.com.tr
   
Temsil Ettiği Ürünler ve Markalar

Firma Tanıtımı:

PERSAN A.Ş. tesislerinde, geniş renk seçeneğine sahip doğal perlit ve çimento alaşımlı çatı, duvar ve yer kaplama elemanları üretilmektedir. Üretimin tamamı, elektronik kontrol ve yönetim süreçleri ile gerçekleştirilmektedir. Sektörde standartların öncülüğünü yapmakta olan PERSAN ilgili en son standart olan TS EN 490 Türk Standardına uygun üretim yapan ilk tesis olmanın haklı gururunu taşımaktadır. PERSAN A.Ş. Laboratuarı, TSE Laboratuar Yeterlilik Onay Kriteri ve diğer ilgili TSE Mevzuatına göre kapsamı belirtilen tüm deneyleri yapma yeterliliğine sahiptir. ODTÜ, Atatürk Üniversitesi ve Erzincan Üniversitesi ile ortaklaşa yapılan çalışmalar Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemli örneklerini vermektedir. Satış öncesi hizmetleri yanında, satış sonrasında bir ömür boyu süren servisi ve garantisi, PERSAN güvencesini ve ayrıcalığını müşterilerine yaşatmaktadır. Üretim ve hizmet işletmelerinde müşteri beklentilerini aşmak ve sürekli olarak kendini geliştirmek PERSAN'ın temel hedefidir.

Ürünler ve Uygulamalar: 

İstenilen renkte üretim yapılır. 33x42 cm ölçülerinde m2 ye 10 adet kiremit kullanımı sağlar. M2 deki ağırlığı 38.5 kg (Klasik kil kiremite göre 7-11 kg, beton kiremite göre 5-7 kg daha hafiftir.) -36 C'de ortalama %35 mukavemet artışı sağlanmıştır. (O.D.T.Ü.) Kolay taşınma için 5'li balyalar halinde paketlenir ve paletlere 240 adet olarak dizilir.

   
Çatı Konstrüksiyon Tipleri
Ahşap Konstrüksiyon
Çelik Konstrüksiyon
Betonarme Konstrüksiyon
Prefabrike Konstrüksiyon
Diğer
   
Çatı Kaplama Tipleri
Çimento Esaslı Kiremitler
   
Tamamlayıcı / Yardımcı Ürün ve Uygulamalar
Proje ve Detaylandırma
Çatı Pencere ve Işıklıkları
Yağmur İniş ve Toplama Sistemleri
Su Yalıtımları
Nefes Alan Su Yalıtım Örtüleri
Havalandırmalar
Isı Yalıtımları
Güneş Enerjisi Sistemleri
   - Fotovoltaik Sistemler
   - Su Isıtma Sistemleri
   
Uzmanlık Konusu

PERSAN A.Ş. çatı & cephe sistemleri Erzincan tesisi, 37.000 m² alan üzerine kuruludur. 2.000.000 m² / yıl kapasiteli tesis, Vortex Hydra ROTARY teknolojisi ile donatılmıştır. Konusunda yüksek kapasiteli tam otomatik Türkiye'nin ilk ve en modern fabrikası durumundadır. PERSAN A.Ş. tesislerinde, geniş renk seçeneğine sahip doğal perlitli ve çimento karışımı ile çatı, duvar ve yer kaplama elemanları üretilmektedir. Üretimin tamamı, elektronik kontrol ve yönetim süreçleri ile gerçekleştirilmektedir. PERSAN A.Ş. Laboratuarı, TSE Laboratuar Yeterlilik Onay Kriteri ve diğer ilgili TSE Mevzuatına göre kapsamı belirtilen tüm deneyleri yapma yeterliliğine sahiptir. Üniversite sanayi işbirliğinin önemli örneklerini vermektedir. ODTÜ ile yapılan deneyler sonucunda kiremit mukavemetlerinde -40 derecede %35 artış olmuştur. Teknolojik yenilenme ile fabrikamız üretime geçmiş durumdadır. Perlit madeninin temel özelikleri dikkate alındığında ürünlerimiz hafiflik, dona dayanıklılık, ısı yalıtımı, yağmur asitlerinde etkilenmemesi nedeni ile pazarda tercih edilen ürün konumuna gelmektedir. Tüketici uzun ömürlü, garantili, ihtiyaçları karşılayan ürünlere yönelmektedir. Bizde ürünlerimizde enerji tasarrufu, binaya binecek yük ve estetik görünümü gibi müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz. Bilindiği gibi don bölgelerinde kiremit yerine saç kullanılmaktadır. Saç uzun ömürlü olmayıp ısı geçirgenliği yüksek bir üründür. Kil kiremit ise dona karşı dayanıksızdır. Persan perlit kiremit, yer ve duvar kaplamaları don ve aşırı sıcak bölgeleri için ideal bir çözümdür. Geçen yıl kuzey ve güney bölge ülkelerine ihracat yapmış olumlu izlenimler elde etmiştik. Bu yılda ihracat çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki yıl 25 milyon YTL ciro hedeflenmektedir. Şirketimiz, kalite ve devamlılık ilkelerinde taviz vermeden yeni ürünleri ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda bir numara olmayı hedeflemektedir.

   
Uygulama Referansları

v         Dia Holding FZCO., Yeşil Vadi Premium Villalar, Bakü / Azerbaycan

v         Palmyra Villaları, Şam / Suriye

v         Saray Engelsiz Yaşam Merkezi, Ankara

v         1. Ana Jet Üssü Komutanlığı, Eskişehir

v         YapıKredi Koray Yapı, Çankaya / Ankara

v         Erzincan, Yaylabaşı ve Üzümlü TOKİ Konutları, Erzincan

v         İller Bankası Villaları, Trabzon

v         Düzce Üniversitesi, Düzce

v         Latin Yapı, Sapanca, Sakarya

v         Yeni Ufuk Villaları, Seydişehir / Konya

v         TCDD Gar Binaları ve Müştemilatları, Çeşitli İller

v         Angora Evleri, Ladin Evleri, Çayyolu / Ankara

v         Ceysu Otel, Antalya

v         Yeşilköy Yapı Kooperatifi, Ankara

v         VSAŞ Yüksel İnşaat, Diyarbakır

v         Erata, Gülüşkur, Çaybağı, Esenlik ve Buket Yapı Kooperatifleri, Elazığ

v         Özdemirler İnşaat, Erzurum

v         Karadayı İnşaat, Bursa, Erzurum

v         Biberoğlu Park Konakları, Zekeriyaköy / İstanbul

v         Aşiyan Müzesi, Tepekent Villaları, Büyükçekmece / İstanbul

v         Grand Slam Properties, Çekmeköy / İstanbul

v         Göksu Evleri, Kavacık / İstanbul

   
Resimler
   
   
   
   
   
   

Site İçi Arama