Firma Detayları
  Yazdır
VELUX Çatı Pencereleri Tic. Ltd. Şti.
Yetkili Adı ve Soyadı : Hakan Yantır
Çatıder Üyelik Tipi : Üretici
Web Adresi : http://www.velux.com.tr
Adres : Atatürk Cad. Zafer Apt. No: 53/5 Sahrayıcedit Kadıköy
Posta Kodu : 34734
Şehir : İstanbul
Telefon : (216)302 5410
Telefon 2 :
Faks : (216)302 5441
Email : v-tr@velux.com
   
Temsil Ettiği Ürünler ve Markalar

Firma Tanıtımı:

VELUX, 65 yıldır gün ışığı ve temiz havayı evlere taşıyarak daha iyi ve kaliteli yaşam alanları yaratmaktadır. VELUX bugün 40'tan fazla ülkede 9 bin çalışanıyla temsil edilmektedir. VELUX sadece çatı penceresi üreten ve dünya çapında bu ürünün geliştirilmesi, satışı ve pazarlaması üzerine yatırımlar yapan bir firmadır. Farklı özelliklere sahip modellerin ve boyutların yer aldığı çatı pencerelerinin yanı sıra çatı çıkış kapakları, güneş tüneli ve panelleri, düz çatılar için pencere uygulamaları ve yalıtım setleri gibi farklı ihtiyaçlara cevap veren geniş bir ürün portföyü mevcuttur. Güvenlik sağlamak, ısı ve ışık miktarını kontrol etmek için farklı renklerde dekoratif perde, jaluzi, stor, gölgelik ve panjur seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca toplam kalite standartlarında üretilen ve tüketiciye ulaşmadan önce her türlü olasılığa karşı test edilen ürünleriyle kaliteden ödün vermediğini vurgulamaktadır. VELUX bugün kaliteli, sorunsuz ve uzun ömürlü ürünleri ile dünyanın tercih ettiği bir numaralı çatı penceresi üreticisidir.

Ürünler ve Uygulamalar:

VELUX ürün gamındaki çeşitlilik, özel isteklere kısa sürede yanıt verebilmesi, satış öncesi ve sonrası sunduğu teknik destek ile uluslararası standartlarını Türkiye’de de sürdürmektedir. Pivot açılım çatı pencereleri manuel (GGL , GGU ve GZL) ve elektrikli (INTEGRA® GGL ve GGU) olarak mevcuttur. Bu modeller üstte bulunan açma-kapama barı sayesinde pencerenin altında mobilyalar için geniş bir alan kalmasına olanak sağlar. Çift açılım çatı pencereleri (GHL ve GHU) mükemmel bir manzara ve ferah bir ortam yaratırlar. Altta bulunan açma-kapama kolu kullanılarak 3 konumda 30 dereceye kadar açılabilme özelliği vardır. Ayrıca pivot açılım özelliği de mevcuttur.

Türkiye’de bir ilk olan INTEGRA® model çatı pencereleri, elle ulaşılamayan veya konforun önem taşıdığı konumlar için tasarlanmıştır. Bu sistemde pencereyi sadece prize takmak yeterlidir. Uzaktan kumanda kablosuz io-homecontrol® sistemiyle uyumlu, güvenli radyo teknolojisi ile çalışmaktadır. Otomatik pencere kontrolü, kullanıma hazır elektrikli perde/panjur kontrol mekanizaması, yağmur sensörü gibi bir çok özellik sisteme dahildir. VELUX Güneş tüneli eğimli çatılarda, VELUX Düz Çatı Sisitemi ise düz ya da düşük eğimli çatılarda, çatı penceresi uygulamasının mümkün olmadığı ve güneş ışığın ulaşamadığı yaşam alanlarına dışarıdan doğal aydınlık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Pencerelerimiz yüksek kalitedeki lamine edilmiş İskandinav çamından üretilmektedir. Beyazdan vazgeçmek istemeyen kullanıcılar için ise ahşap üzerine beyaz poliüretan kaplı pencerelerimiz mevcuttur. Bu pencereler her yerde kullanılabilir ve bakım gerektirmez. Tüm çatı pencerelerimizde dünyada ilk kez VELUX tarafından kullanılan havalandırma kapağı mevcuttur. Bu kapak pencerenin büyüklüğüne göre oda içinde saatte 15–30 m³ temiz hava dolaşımına olanak sağlar. Bu kapak pencere kapalı durumdayken de açılabilir. Söz konusu kapak, dış etmenlerin (yağmur, rüzgar, toz) mekana doğrudan etkisini engelleyerek, temiz hava girişini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

   
Çatı Konstrüksiyon Tipleri
Ahşap Konstrüksiyon
Çelik Konstrüksiyon
Betonarme Konstrüksiyon
Prefabrike Konstrüksiyon
Teras çatı
   
   
Tamamlayıcı / Yardımcı Ürün ve Uygulamalar
Proje ve Detaylandırma
Çatı Pencere ve Işıklıkları
Havalandırmalar
   
Uzmanlık Konusu

VELUX’ün uzmanlık alanları çatı penceresi ve aksesuarları üretimi, pazarlama ve satışı, dağıtımı ve uygulaması üzerinedir. ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 (Occupational Health and Safety Systems) Sağlık ve Güvenlik ve ISO 14001 Çevre sertifikalarına sahiptir.

VELUX ürünleri tüm çatı Konstrüksiyon ve kaplama tipleriyle uyumludur.

   
Uygulama Referansları

v  Sinpaş Marenegro Evleri / Aqua City / Aqua Manors / İstanbul Palace

v  Badur Boğaziçi Evleri

v  Tarabya Park Evleri

v  Kültür Üniversitesi

v  Erguvan Evleri

v  Koç Allianz Genel Müdürlük Binası

v  Hektaş İdealistkent

v  Koray İstanbul Zen

v  UPS Güneşli Binası

v  Les Ottoman Hotels

v  Günyüzü Konakları

v  Fatih Astoria Alışveriş Merkezi

v  Philip Morris Genel Müdürlük Binası

v  Taşyapı Reşadiye Konakları

v  CarpeDiem Villaları

v  Yapı Kredi Koray İstanbul BİS

v  TOKİ İş Turkuaz Konutları

v  Angora Evleri

v  Mavi Çam Yapı Kooperatifi

v  Antalya Long Beach Hotel

v  Abant Palace Hotel

v  Rize M.Y.O Binası

   
Resimler
   
   
   
   
   
   

Site İçi Arama