Firma Detayları
  Yazdır
KILIÇOĞLU
Yetkili Adı ve Soyadı : Ali Osman Özaydemir
Çatıder Üyelik Tipi : Üretici
Web Adresi : http://www.kilicoglu.com.tr
Adres : Organize San. Böl. 11. cadde
Posta Kodu : 26110
Şehir : Eskişehir
Telefon : (222)236 1141
Telefon 2 :
Faks : (222)236 1145
Email : Aliosman.ozaydemir@bestel.com.tr
   
Temsil Ettiği Ürünler ve Markalar

Firma Tanıtımı:

Kılıçoğlu, Cumhuriyet’in ilk yıllarına uzanan kuruluş tarihi, sanayileşmenin her döneminde çağdaş ve öncü olmayı kendine amaç edinmiş misyonuyla sektörünün ve ülkesinin tarihine tanıklık etmiş bir markadır.

1927’de Sabri Kılıçoğlu tarafından kiremit üretimine uygun toprak yapısı nedeniyle Eskişehir’de kurulan Kılıçoğlu, aynı yıllarda yurt dışından ithal edilen Marsilya kiremidini üretmeye başlayan ilk kiremit fabrikalarındandır. Henüz belirli bir standardın oluşmadığı dönemde kiremit üretiminde Kılıçoğlu kendi kalite standartlarını oluşturarak, kiremitte kalite kavramı ile birlikte anılmaya başlanmış, yıllar içinde yapılan yoğun araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle sektördeki öncülüğünü sürdürmüştür.

1942’de kurumsallığa geçiş ve 2. Dünya savaşı yılları sonunda 1945’te imzalanan modern fabrika anlaşması sonrasında 1949’da açılan Fabrika I,sanayileşme yolunda atılan ilk adımlar olmuştur. Bu yıllardan sonra sürekli gelişimine devam eden Kılıçoğlu 1952’de ilk şekilli kiremit üretimine başlamıştır. 1974 yılında Türkiye’nin ilk tam otomatik kiremit fabrikası olan Yalçın Tesisleri işletmeye açmış, bu tesislerin açılmasıyla birlikte Balkanlar’ın en modern ve Avrupa’nın sayılı tesisleri arasına girmiştir. Aynı yıllarda Kılıçoğlu ihracata başlayarak kalitesini dünya vizyonuna taşımıştır. Kılıçoğlu 1982 yılında ilk TSE belgesini sonraki yıllarda Türkiye’de kiremit sektöründe TS-EN-ISO 9002 kalite güvence belgesi alan ilk kuruluş olma özelliğini elde etmiş sektörde öncülüğüne devam etmiştir. İlerleyen yıllarda yüksek teknolojiye sahip üretim tesisi yatırımları yaparak, Kılıçoğlu 2000’li yıllara yenilenen yüzü ve çağdaş üretim sistemiyle lider marka imajını kaybetmeden yoluna devam etmiştir.

Ürünler ve Uygulamalar:

Her türlü çatı dizayn gereksinimini karşılamak için Granada, Valensiya, Kılıçoğlu 1, Akdeniz ve Alaturka modellerinde üretilen Kılıçoğlu Kiremitleri, engop tekniği ile hazırlanan Anadolu Medeniyetleri Serisi’yle kişiye özel renk ve dokuları sunabilmektedir.

Isı ve su yalıtımı için İzoçatı Kiremit altı ısı transferini engelleyerek binaların ısıtma ve soğutma giderlerinde tasarruf sağlar ve kiremidin ömrünü uzatır. Kılıçoğlu ‘Çatıser’ çatının dış koşullar etkisi ile kiremit altına sızabilecek suyun çatının üst yüzeyinden iç mekâna geçmesini engellemektedir.

Yağmur suyunun sağlıklı tahliyesi için dere yatağında ‘Dereser PVC’ , kuru mahya sisteminde mahya altı örtüsü ‘Mahyaser’ ,baca dipleri için ‘Bacaser’ bu detay çözümlerindendir.

Kılıçoğlu ‘Çatı Çıkış Kapağı’ ve ‘Çatı Penceresi’ tüm detayları çözülmüş haliyle sunulmaktadır. Yağmur suyunun sağlıklı tahliyesi için eksiksiz aksesuar desteği ile estetik, uzun ömür ve kolay uygulamayı bir arada ‘Yağmur İndirme Sistemi’ de diğer Kılıçoğlu detay çözümlerindendir.

Kılıçoğlu yapıların ihtiyaç duyduğu pres tuğla, kaplama tuğla ve terra cotta yer karoları üretmektedir.

 

   
Çatı Konstrüksiyon Tipleri
Ahşap Konstrüksiyon
Çelik Konstrüksiyon
   
Çatı Kaplama Tipleri
Kil Esaslı Kiremitler
   
Tamamlayıcı / Yardımcı Ürün ve Uygulamalar
Çatı Pencere ve Işıklıkları
Yağmur İniş ve Toplama Sistemleri
Su Yalıtımları
Nefes Alan Su Yalıtım Örtüleri
Havalandırmalar
Isı Yalıtımları
   
Uzmanlık Konusu

Uzun yıllardır “Mükemmel Kiremit Mükemmel Çatı” sloganı ile faaliyet gösteren Kılıçoğlu’nun kalitesi mevcut standartların çok üzerindedir.  Sorunsuz çatıların inşası için üretilen detay çözümleri ve aksesuar çeşitliliğiyle tam bir çatı çözüm uzmanıdır.

Kurulduğu günden bu yana 1 Milyar 750 milyon adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştiren Kılıçoğlu, yıllık 80 milyonluk üretim kapasitesine sahiptir. Yeni tesislerle ve teknolojilerle günden güne büyüyen Kılıçoğlu bugün Orta Doğu ve Balkanların tek çatı altında en büyük kiremit üretim tesisine sahiptir ve yapı sektörünün önde gelen isimleri arasındadır.

   
Uygulama Referansları

v  SAKLIVADİ KONUTLARI /İSTANBUL GRANADA KİREMİT, KILIÇOĞLU ÇATI SİSTEMLERİ VE YAĞMUR İNDİRME SİSTEMİ

v  LA-VİE KONAKLARI / İSTANBUL GRANADA KİREMİT, KILIÇOĞLU ÇATI SİSTEMLERİ VE ÇATI PENCERESİ

v  AKARETLER SIRAEVLER / İSTANBUL AKDENİZ KİREMİT

v  RAPSODİ EVLERİ / İSTANBUL GRANADA KİREMİT, KILIÇOĞLU ÇATI SİSTEMLERİ

v  KİPTAŞ YALOVA KONUTLARI / AKDENİZ KİREMİT

v  ARTEV OASİS VİLLALARI / FETHİYE-MUĞLA VALENSİYA KİREMİT

v  LA-VANTA EVLERİ ANTALYA / KALKAN ANADOLU MEDENİYETLERİ SERİSİ

v  ESKİ MECLİS BİNASI RESTORASYONU / ANKARA ALATURKA KİREMİT

v  PELİKAN HILL /İSTANBUL GRANADA VE ALATURKA KİREMİT

v  SABAN ÇENGELKÖY EVLERİ / İSTANBUL GRANADA KİREMİT, KILIÇOĞLU ÇATI SİSTEMLERİ VE ÇATI PENCERESİ

v  BEYLERBEYİ KONAKLARI / İSTANBUL GRANADA KİREMİT

v  MESA EVLERİ / İSTANBUL ALATURKA KİREMİT

v  GÖKKUŞAĞI EVLERİ / İSTANBUL KILIÇOĞLU 1 KİREMİTİ

v  MİMKENT ŞELALE EVLERİ / İZMİT VALENSİYA KİREMİT

v  SİMGE ŞEHİR / ANKARA KILIÇOĞLU 1 KİREMİTİ

v  YEŞİL BAHÇE KONUTLARI / BOLU VALENSİYA KİREMİT

v       TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİ RESTORASYONU / ESKİŞEHİR ALATURKA KİREMİT

   
Resimler
   
   
   
   
   
   

Site İçi Arama