Yönetim Kurulu

 

Değerli Üyelerimiz,

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) olarak, büyük bir heyecanla yeni bir döneme daha başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. ÇATIDER 8. Olağan Genel Kurulu'nda 2017-2018 dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi ve görevlerine başladı.

Daha önce 2007-2008 ve 2009-2010 dönemlerinde 2 kez bu görevi üstlenen bir isim olarak, üçüncü kez ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmenin onurunu yaşıyorum. Önümüzdeki dönemde, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım ve sizlerle birlikte çatı sektörünü daha ileriye taşımak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanacağız.

Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliklerine seçilen arkadaşlarımla birlikte yeni dönem için vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başladık. Amacımız, her zaman olduğu gibi sektörümüzü daha fazla büyütmek ve geliştirmek olacak. Bugün yaklaşık 4 milyar doları aşan büyüklüğe ve dünya pazarında yüzde 1,3 paya sahip olan sektörümüzü, hep birlikte çok daha ileri seviyeye taşıyacağız. Sektörümüz sizlerin katkılarıyla büyüyecektir, her türlü projeniz ile ilgili bilgi ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Çatı sektörünün gelişmesi ve kalifiye işgücünün artması için yürüttüğümüz çalışmalar arasında yer alan e-öğrenme projesi ‘Yapı Okulu’ ile sektöre donanımlı yeni çalışanlar kazandırmaya da odaklanacağız. ÇATIDER olarak, sektörümüze değer kattığına inandığımız projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz

Ayrıca ‘Çatı Şenliği’ adı altında çatı ustaları yarışması ve dernek bünyesindeki komite çalışmaları gibi etkinlikleri de gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra gündemimizde, çatı ustalarının sertifikalanması için yapılacak çalışmalar, yönetmelik, standart, eğitim ve değerlendirme faaliyetleri, mesleki okullardaki çatı eğitimlerinin geliştirilmesi de bulunuyor. Mesleki yeterlilik ve belgelendirme sisteminin tam anlamıyla oturması halinde, hem işgücü piyasasında arz-talep uyumunun artacağına, hem de iş kazalarında ciddi bir gerileme sağlanacağına inanıyoruz. Süratle bu konuda uyum sağlamaya ve sektöre katkı vermeye çabalayacağız.

Tüm konumuza ilgi duyanların sektörde bilgi ve tecrübe birikimlerini derneğimizle paylaşmalarını, bilginin kullanılabilirliği ve yayılması açısından çok önemsiyorum. Çalışma gruplarında, etkinliklerimiz de yer almak, örneğin sempozyuma makale sunmak, diğer sektör emekçileriyle tanışmak, sosyal ve teknik konuları paylaşmak, hem firmaların güç birliği ve marka bilinirlikleri açısından, hem de kişisel bilinirliğiniz açısından sizlere katkı sağlayacaktır.

ÇATIDER olarak bu süreçte üzerimize düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getireceğimizi bilmenizi isterim. Tüm üyelerimize ilgi ve destekleri nedeniyle tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Adil Baştanoğlu

 


ÇATIDER YÖNETİM KURULU
 

 
Başkan
 Adil Baştanoğlu
Mimar
 
Başkan Yrd.
Serhat Maşlak
Başkan Yrd.
Özgür Üzeltürk
İnşaat Mühendisi
Sayman
Yaşar Şenal
 
Başkan Yrd.
Alper Doğruer
Y. İnşaat Mühendisi

Üyeler
M. Nazım Yavuz - İşletmeci
Atila GÜRSES - Y. Mimar
Daniş NAVARO - Ekonomist
Lebriz AKDENİZ - İnş. Mühendisi
Orkun ÜRKMEZ - Ekonomist
Levent ÇEKİ - İnş. Mühendisi


DENETLEME KURULU

Başkan
Bedri ASATEKİN - Mali Müşavir

Üyeler
Mehmet ÖZCAN - İnşaat Mühendisi
Jozef BONFİL - İnşaat Mühendisi

ÇATIDER - GEÇMİŞ DÖNEM Y. KURULU BAŞKANLARI
 

Sn. Nazım Yavuz
6. - 7. Dönem Başkanı
2013 - 2016
Sn. Atila Gürses
5. Dönem Başkanı
2011 - 2012
Sn. Adil Baştanoğlu
3. ve 4. Dönem Başkanı
2007 - 2010
Sn. Levent Pelesen
2. Dönem Başkanı  
2005 - 2006
Sn. Erdener Ildız 
Kurucu ve Y.Kurulu Başkanı
2002 - 2004
 
 

 

Site İçi Arama